Satanistyczny Stożek Mocy


Stożki i piramidy od dawna kojarzone są z magiczną mocą, ponieważ mają kształt czakr ludzkiej duszy. Na obrazach czarodziejów i czarownic prawie zawsze przedstawiano ich w szpiczastych kapeluszach. [Więcej informacji na temat pochodzenia kapeluszy w kształcie stożka można znaleźć w linku na dole tej strony]. "Stożek mocy" dla przymierza reprezentuje kształt energii psychicznej, która jest unoszona i kierowana, gdy członkowie tworzą krąg, aby pracować magicznie.

Wszyscy członkowie przymierza intensywnie koncentrują się na pożądanym celu, który jest wizualizowany w postaci symbolu lub obrazu, z którym wszyscy się zgadzają. Moc jest podnoszona poprzez taniec, bębnienie, skandowanie [wibrujące słowa mocy w unisono], klaskanie w dłonie i muzykę. W miarę jak członkowie tańczą wokół kręgu, tempo wzrasta i stożek mocy zaczyna się wznosić ponad krąg, który stanowi podstawę stożka. Ci, którzy mają otwarte trzecie oko i są w pełni władz umysłowych, będą w stanie dostrzec energię, która zwykle jest migoczącym srebrnym lub niebieskim światłem. Kiedy Najwyższy Kapłan/Kapłanka wyczuje, że energia jest u szczytu, poleca członkom, aby uwolnili ją by dotarła w kierunku celu. Czas jest tu kluczowy.

Taniec w kręgu można też wykonywać na zewnątrz, przy ognisku. Było to powszechne podczas dorocznych obchodów 30 kwietnia - Wigilii Święta Beltane. W dawnych czasach grupa tańczyła do wyczerpania, łącząc ręce i pędząc w kierunku ognia, aż wszyscy byli wyczerpani lub ktoś zemdlał, co oznaczało, że energia została przesłana pomyślnie. Stożek mocy jest starożytną, uniwersalną praktyką.

W niektórych rejonach starożytnej Syrii stożek był symbolem Astarte, fenickiej Bogini macierzyństwa, płodności i wojny, znanej również jako Demon Astaroth.

Pogańskie/Satanistyczne Pochodzenie Czapek w Kształcie Stożka

 

© Copyright 2005, Joy of Satan Ministries;
Library of Congress Number: 001-216-457


POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ PRZYMIERZA